Boom Beach

Boom Beach 13.63.1

Będzie wielki bum na rynku gier mobilnych?

Boom Beach to najnowsza gra fińskiego studia Supercell, twórców takich hitów jak Clash of Clans czy Hay Day. Gra Boom Beach bardziej przypomina Clash of Clans. Też rozbudowujemy naszą bazę i atakujemy przeciwników. Akcja w Boom Beach dzieje się we współcześnie wyglądającej rzeczywistości z militarnym akcentem, zamiast krainy fantasy.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Sprawdzona, wciągająca rozgrywka
  • Nowa klimatyczna sceneria
  • Walka nigdy się nie kończy, zawsze jest coś do robienia

Wady

  • Mało oryginalna
  • Grafika i dźwięk mogłyby być lepsze

Bardzo dobry
8

Boom Beach to najnowsza gra fińskiego studia Supercell, twórców takich hitów jak Clash of Clans czy Hay Day. Gra Boom Beach bardziej przypomina Clash of Clans. Też rozbudowujemy naszą bazę i atakujemy przeciwników. Akcja w Boom Beach dzieje się we współcześnie wyglądającej rzeczywistości z militarnym akcentem, zamiast krainy fantasy.

Buduj i atakuj

Studio Supercell wydało do tej pory tylko dwie darmowe gry. Mimo tego zarabia na nich ogromne pieniądze, gdyż ogromna rzesza graczy kupuje wirtualną walutę, aby przyspieszyć swój rozwój. Cały świat fanów mobilnego grania czeka więc z niecierpliwością na nową grę od Supercell, chcąc przekonać się, czy Finowie mają unikalny przepis na tworzenie bardzo wciągających gier i zarabianie na nich gór pieniędzy. Boom Beach jest więc dla Supercell wielkim sprawdzianem, który musi się udać. Dlatego grę udostępniono tylko w dwóch krajach, aby przetestować reakcje graczy i nanieść poprawki przed premierą na całym świecie.
\n

W Boom Beach mamy dwa zadania do wykonania - rozbudowywać swoją bazę i atakować inne bazy położone na rozległym archipelagu wysp. Grę oczywiście zaczynamy od tutoriala, który wyjaśnia nam najbardziej podstawowe elementy rozgrywki.

Najważniejszym budynkiem w bazie jest Kwatera Główna (Headquarters). Jej zniszczenie przez wrogie wojska daje im automatyczne zwycięstwo. Należy ją więc chronić i obudować wieżyczkami snajperskimi (Sniper Tower), moździerzem (Mortar) czy karabinem maszynowym (Machine Gun). Podniesienie Kwatery Głównej na wyższy poziom daje nam dostęp do nowych rodzajów budynków oraz umożliwia stawianie kolejnych, które mamy już dostępne.

Mając zabezpieczoną bazę, czas wyruszyć na podbój dziesiątek wysepek rozsianych na morzu w naszym sąsiedztwie. Część z nich jest kontrolowana przez komputer, a za rozwojem innych stoją inni gracze. Nasze wojska desantują się na plażę. Potem atakują najbliższy budynek wroga. Chyba, że oznaczymy racą inny cel ataku. W zatoce stoi bowiem także nasz niszczyciel, który może wystrzelić kilka niszczycielskich pocisków lub race właśnie.

Rozgrywka w Boom Beach bardzo przypomina tę z Clash of Clans. Nie mamy tylko żadnych klanów czy innych grup graczy. Walczymy sami przeciwko Czarnej Gwardii (Black Guard) sterowanej przez komputer oraz przeciw innym graczom.

Cała otoczka Boom Beach jest bardziej współczesna, stylizowana delikatnie na czasy Drugiej Wojny Światowej i walk na Pacyfiku.

Nie zmienia się zwycięskiej drużyny

Sterowanie i konstrukcja menu gry Boom Beach przypomina bardzo sprawdzone wzory z Clash of Clans. Skoro gry pod względem rozgrywki są podobne, sięgnięto po sprawdzony i wielokrotnie przetestowany schemat.

Poprawna przeciętność

Grafika i dźwięk w grze Boom Beach są... poprawne. Trudno im coś zarzucić, ale też trudno się w nich zakochać. Obraz naszej bazy, jak i bazy przecinków możemy przybliżyć i zobaczyć budynki oraz postacie oddane z większymi szczegółami. Można jednak odnieść wrażenie, że grafika nie jest tak dopracowana jak w Clash of Clans.

Czy chwyci?

Boom Beach posiada sprawdzoną mechanikę rozgrywki, bardzo podobną do Clash of Clans, więc gracze łatwo zrozumieją jak grać i o co tu chodzi. Umiejscowienie gry w nowej scenerii, bardziej współczesnej i realistycznej może przyciągnąć również nowe rzesze fanów. Wydaje się więc, że Boom Beach jest grą skazaną na sukces. Trudno się jednak Boom Beach zachwycić, bo nie ma w niej zbyt dużo oryginalności. Jeśli lubisz jednak niezobowiązującą rozgrywkę z elementami strategii, pojedynki multiplayer i militarne klimaty, to gra Boom Beach powinna przypaść Ci do gustu.

Najczęściej pobierane Strategiczne na Iphone

Więcej
Boom Beach

Download

Boom Beach 13.63.1

Opinie użytkowników o Boom Beach